Silvestrovský beh v Humennom

Ranná námraza a slniečko nasvedčovalo, krásnu rozlúčku so starým rokom na Silvestrovskom behu 2013, ktorý sa na území mesta usporiadal už tridsiaty tretí krát. Sedemdesiat bežcov a bežkýň v žiackych a dospeláckych kategóriách si prišli zašportovať, porovnať sily a hlavne ukončiť v starom roku svoju bežeckú - atletickú sezónu. Prezentácia začala na Základnej škole Hrnčiarskej, kde si na ihrisku zmerali svoje sily najmladší z účastníkov.
      V prvej kategórií zvíťazil u chlapcov Adam Wurmser /Luxembursko/ pred Patrikom Horňákom /ZŠ Hrnčiarska/ a Petrom Karoľom /MŠ Partizánska/. U dievčat zvíťazila Tamara Kerekešová /Bratislava/, druhá skončila Miroslava Capíková /Strážske/ a tretia dobehla Masha Wurmser z Luxemburska.
      Po predškolákov do bojov zasiahli aj školáci v druhej kategórií kde u chlapcov zvíťazil Dávid Horňák /ZŠ Hrnčiarska/, druhý skončil Martin Kundrát /ZŠ SNP/ a tretí dobehol Viktror Babjak /1.AK Humenné/. V dievčenskej kategórií zvíťazila Ladislava Gajdošová /ZŠ Dar. hrdinov/, druhá dobehla Michaela Capíková /Strážske/ a tretia skončila Lenka Rusnáková /Hažín/.
      V tretej kategórii zvíťazil Arthur Kassay /ZŠ Kudlovská/ na druhom mieste pred Adamom Kerekešom /Bratislava/ a na treťom mieste dobehol Vladimír Babinčák /ZŠ Laborecká/. U dievčat zvíťazila Kristína Gajdošová /ZŠ Dar. hrdinov/ pred druhou Bibiánov Pavlíkovou /1.AK Humenné/. Pekný súboj ukázali chlapci v poslednej kategórií na 800 m, kde zvíťazil Zdenko Osa /ZŠ Hrnčiarska/ pred Filipom Rusnákom /1. AK Humenné/ a Samuelom Salancim /ZŠ SNP/.
Víťazom srdečne blahoželáme!

Mgr. Marek Lučka