Deň anglickej kuchyne

V piatok 15.5.2009 šiestaci pod vedením p. uč. Žipajovej a Sikorského pripravili deň anglickej kuchyne. Šikovné dievčatá zo 6.A ako prvý chod upiekli chutné anglické toasty. Pečené chlebíky naplnili šunkou a syrom a ochutili kečupom. Neskôr žiaci zo 6.A a 6.B ochutnali anglickú kašu poridge uvarenú z mlieka, cukru, masla a ovsených vločiek. Ako dezert jedli slané zemiakové koláčiky a sladké mafinky, ktoré si dievčatá podľa anglických receptov pripravili doma. K mafinkám sa podával vanilkový puding a čokoládová a jahodová zmrzlina. Počas posedenia žiaci pili čierny čaj s mliekom ako praví Angličania a počúvali anglické piesne. Nakoniec si dievčatá a chlapci zatancovali a zahrali spoločenské hry.

PaedDr. Jarmila Žipajová
Mgr. Miroslav Sikorský