Zlatý Amos
..... tentoraz z pohľadu súťažiacej a účinkujúcich

A nadišli tie najočakávanejšie dni ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku. 1O nadšených „amosákov“ sa v doprovode pani učiteľky Mgr. Daniely Kvetanovej a súťažiacej Mgr. Jany Kurilovej vybralo do Košíc, aby už v semifinálovom kole čo najviac presvedčili porotu i divákov a postúpili tak do finálovej osmičky.
       Semifinálový večer a náš očakávaný postup do finále nám síce priniesol obrovskú radosť, ale keďže nám počas našej scénky zvukári vypli DVD, emócií, žiaľ i tých negatívnych, sme sa nezdržali. Potešilo nás však hodnotenie porotcov, ktorí sa jednoznačne zhodli v tom, že kvalita prezentácií učiteľov a žiakov, ktorí museli napísať príbeh o svojom učiteľovi a pripraviť aj krátky program, má vyššiu úroveň ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch a porota bude mať oveľa ťažšiu úlohu vybrať z ôsmich finalistov práve toho „zlatého“.
       A nasledovali nekonečné hodiny a hodiny skúšania v Dome umenia. Napriek únave nám však nálada naopak stúpala. Niektorí si prvýkrát v živote vyskúšali, aké to je stáť na pódiu, počúvať rady režiséra, niekoľkokrát denne sa prezliekať a vždy podať ten najlepší výkon.
       Finálový deň a dlho očakávaný večer bol náročný a hektický zároveň. Po raňajkách zbiehačka účinkujúcich v Dome umenia, prvá skúška, druhá skúška, obed a poobede generálka. Keďže naša šatňa bola na treťom poschodí a neprezliekali sme sa tam sami, podvečer sme sa v nej tlačili asi tridsiati a každý neustále čosi strácal, nachádzal a vzápätí opäť hľadal.
       Režisérov pokrik „o dve minúty začíname“ a pohľad do zaplneného hľadiska nám trošku rozbúchal srdiečka. No pri pohľade na veľký transparent „ZŠ Hrnčiarska 13, Humenné, sme sa potešili podpore našich a povedali si: „Teraz to musíme zahrať najlepšie, ako vieme a nesklamať tých, ktorí nás prišli podporiť.
       Dlho očakávaný večer bol za nami, no aj keď nám nepriniesol výhru, tešilo nás, že sme v osmičke tých naj. Spoznali sme sa ako tím, ktorý ukázal, že dokáže bojovať a držať spolu.
       Tu sa patrí poďakovať všetkým, ktorí nám pomohli pripraviť našu scénku i tým, ktorí sa zúčastňovali pri jej nácviku a podávali dobré rady. Za obrovskú podporu a pomoc chceme poďakovať všetkým, ktorí nás prišli podporiť až do košického Domu umenia. Veľká vďaka žiakom, učiteľom, rodičom, kolegom a najmä vedeniu školy. Dúfame, že sme nesklamali tých, ktorí nás podporovali a držali nám palce.

Mgr. Jana Kurilová