Anglicko – ruská kuchyňa v 6.B

Čierny chlieb s kaviárom alebo hrianky s maslom a džemom? Žiaci 6.B triedy si mohli vybrať z bohatej ponuky. V popoludňajších hodinách 8.4.2010 ich čakali dobroty z anglickej a ruskej kuchyne. „Ruský stôl“ sa prehýbal pod dobrotami ako paradajkový, uhorkový šalát, samozrejme so smotanou, pečené pirôžky s kapustou, šunka, vaječná špecialita, ruské koláčiky a cukríky.... Tradičné ruské jedlá žiaci zapíjali silným ruským čajom, paradajkovou šťavou alebo ruským nápojom kvas.
      Z anglických špecialít žiaci ochutnali teplú ovsenú kašu, hrianky s maslom a džemom, klobásky, anglické koláčiky a keksíky.... K anglickým dobrotám sa podával pravý anglický čaj s mliekom a pepsi cola. Pri posedení a neskôr pri hrách a tancovaní sa počúvala ruská a anglická hudba. Pani učiteľka Žipajová porozprávala šiestakom o stravovaní sa v Rusku a p. uč. Sikorský informoval žiakov o anglických jedlách.

PaedDr. Jarmila Žipajová
Mgr. Miroslav Sikorský