A je to tu!

Humenská liga žiakov základných škôl v šachu má svojho kráľa. Pre našu školu je zaujímavá hlavne šachová „dáma“ a to z jednoduchého dôvodu. Práve na našej škole máme hneď dve. Za kategóriu žiačok prvého stupňa základnej školy získala tento titul a zvíťazila nad žiačkami z ôsmich základných škôl vo svojej kategórii Bibiána Pavlíková a druhé miesto získala naša Veronika Dlugošová, obidve z 3.A. Šachovou dámou za druhý stupeň základných škôl v kategórii dievčat získala prvé miesto Barborka Karoľová zo 7.A.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Máme z toho veľkú radosť, lebo vieme, aké ťažké súboje museli tieto šachistky zvládnuť. Súťaž jednotlivcov sa odohrávala v štyroch kolách po sedem hier, teda si zasadli proti svojim súperom, ktorých im vyberal počítač, dvadsať osem krát. Každá hra bola iná, zaujímavá no mimoriadne napínavá, vyčerpávajúca aj časovým limitom stresujúca. Až tu sme pochopili, prečo je šach zaradený medzi športové disciplíny.
      Mimoriadne poďakovanie patrí aj našim chlapcom, kde až v poslednom kole z tretieho miesta zosadili nášho výborného hráča – Ivana Gavulu z 3.A – kde sa držal počas všetkých troch kôl viac-menej neohrozene. No body nepustia. Možno na budúci rok, lebo na takú hru nesmieme zanevrieť ani po neúspechoch. Medzi chlapcami druhého stupňa zažiaril výborný žiak – Krištof Michalko zo 7.A, ktorý len z dôvodu vymeškania prvého kola (siedmich hier) zostal v rebríčku úspešnosti na deviatom mieste. V bojoch o víťazstvo sa predstavili aj iní žiaci školy – Chiara Kridlová z 3.C, Roderik Hlavatý z 1.A, Samuel Thomas Martin z 3.A, Daniel Sivák z 2.B či Marián Tovarňák z 3.C. Za ich výkony im ďakujeme a dúfame, že vo svojej snahe stať sa šachovými kráľmi a dámami nepoľavia ani v budúcom roku.
      Humenská šachová liga pokračuje ešte jedným kolom súťaže družstiev, kde máme ako škola ambície získať tretie miesto. Či sa nám to podarí, ukážu záverečné súboje 17. júna 2013. Držíme palce našim žiakom.