Celoštátne kolo Dejepisnej olympiády - 2. miesto

Dejepisná olympiáda je súťaž určená žiakom základných škôl, osemročných gymnázií a stredných škôl. Realizuje sa ako jedna z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov. Jej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizačne ju zabezpečuje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.
      V dňoch 4. až 6. mája 2012 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo 4. ročníka Dejepisnej olympiády žiakov základných a stredných škôl. Do celoštátneho kola postúpili žiaci, ktorí na krajských kolách súťaže obsadili 1. miesto. Svoje sily si zmerali spolu 37 súťažiaci v dvoch kategóriách (C – žiaci 9. ročníka, D – žiaci 8. ročníka) pre základné školy a dvoch stredoškolských kategóriách.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu

Kliknutím zväčšiť fotografiu

Finalistov čakali v sobotu písomné testy, stredoškolákov následne aj ústne obhajoby predložených prác. V rámci sprievodného programu pripravili organizátori pre účastníkov celoštátneho kola okrem iného aj návštevu SNM - Archeologického múzea. Našu školu, okres a Prešovský kraj v kategórii D reprezentoval Adam OBŠITNÍK, žiak 8.B triedy. Adam v silnej konkurencii obstál a keďže z celkového počtu 100 bodov získal spolu 92 obsadil veľmi pekné 2. miesto.

Adamovi srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa ďalších úspechov.

PaedDr. Helena Duchová