O troch prasiatkach

Dramatizácia rozprávok je vynikajúcou metódou ako deti motivovať k učeniu anglického jazyka zaujímavým spôsobom. Deti sa učia pomocou hrania divadla anglicky hovoriť, myslieť a prežívať divadelnú rolu. Ide o zábavné učenie bez drilu a stresu, pri ktorých sa deti ľahko zbavia strachu z chýb vo výslovnosti a zbytočných obáv z nezvládnutia cudzieho jazyka. Deti sa neučia bifľovaním gramatika a slovíčok, ale učia sa ucelené frázy, ktoré vyslovujú ako postava z rozprávky. Deti mladšieho školského veku chápu cudzí jazyk ako spôsob komunikácie a učia sa ho v prirodzených situáciách a logických celkoch.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Rozprávka O troch prasiatkach je jedna z najznámejších rozprávok, veľmi vhodná pre deti mladšieho školského veku. Námet rozprávky sme v druhom ročníku využili na upevnenie a precvičenie slovnej zásoby k téme zvieratá a bývanie. Deti sa učili používať radové číslovky: prvý, druhý, tretí. Podľa obrázkov sme rozprávali o vnútornom zariadení domčekov, ale aj o zariadení vo vlastných domovoch. Žiaci 2.B triedy sa učili pomenúvať miestnosti aj nábytok. Rozdiely v domčekoch, ktoré si prasiatka v rozprávke postavili, si žiaci veľmi dobre uvedomovali. Žiakom sme priblížili tie stavebné materiály, s ktorými ešte nemajú praktické skúsenosti – slamu, drevo a tehly.
Kliknutím zväčšiť fotografiu Kliknutím zväčšiť fotografiu
      Hry a aktivity pri tejto dramatizácii na hodinách anglického jazyka vytvorili pozitívnu a veselú náladu a zoceľovali celý triedny kolektív.

Mgr. Bilšáková